Nagy körversenyek (Tour de France, Giro, Vuelta)

Moderátorok: dehogyis, vittorio85

Re: Nagy körversenyek (Tour de France, Giro, Vuelta)

HozzászólásSzerző: sZAbIkAAA » 2015. júl. 15. 8:16

Úgy tűnik a TdF-n az első komolyabb szakasz eldöntött mindent :|
sZAbIkAAA
Tapasztalt róka

HozzászólásSzerző: battila23 » 2015. máj. 6. 7:42

OFF

Lesz Giro tippjáték? :D Remélem igen, én levezetni sajnos nem tudom, mert május utolsó hetében elutazom (lehet még tippelni sem tudok, bár bízom benne, hogy ez legalább összejön) de játszani játszanék :wink:
battila23
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: zsupi4444 » 2014. szept. 19. 5:47

Az meg , hogy a többnaposokon , hogy szerepel szerintem nem igazán lényeges, teniszben is csak a Grand Slam győztesekre emlékeznek, én például rohadtul nem emlékszem, hogy Indian Wellsben az utóbbi 3 évben kik győztek, mint ahogy arra sem , hogy az utóbbi 3 évben a Svájci körversenyen kik végeztek a dobogón...
zsupi4444
Tapasztalt róka

HozzászólásSzerző: zsupi4444 » 2014. szept. 19. 5:40

Nibali tavaly legalább annyira szétverte a mezőnyt a Giro-n mint Contador a legjobb éveiben.
Idén a Touron egyszer sem maradt el Contador-tól a spanyol eséséig de csak a macskaköves szakaszon adott neki több mint 1.5 percet.
Majd Fromme és Alberto kiszállása után is agyonverte a többieket. Ráadásul mindhárom körversenyt megnyerte már.
Szerintem a legnagyobbak között a helye.
Kíváncsi leszek jövőre mire készül fel, de megnéznék egy normál bukás mentes Touron egy Nibali, Fromme, Contador, Quintana, Rodrigez ütközetet...
zsupi4444
Tapasztalt róka

HozzászólásSzerző: battila23 » 2014. szept. 15. 16:48

Szerintem nem az a lényeg, hogy mindig kettőben legyen, hanem az, hogy a fő versenyén (Tour, Giro, Vuelta) jó legyen és Nibali azért csak nyert már mindegyikből. Nálam jelenleg a top 3 (nem feltétlenül sorrendben) Nibali, Contador, Froome, aztán jön Quintana, Valverde, Joaquin Rodriguez, ebből Quintana hamarosan top hármas lesz, viszont másik kettő egyre inkább elkezd visszaesni.

A lengyel körverseny meg nem túl mérvadó :) Amúgy Froome is sérült volt, Valverde egy Tour után volt, Purito mondjuk nem tudom miért volt gyengébb, de ő mondjuk mindhárom körversenyre rákészült és az lehetett a vége, hogy egyikre sem került csúcsformába.
battila23
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: BBali06 » 2014. szept. 15. 16:03

Nibali csak idiglenesen van toppon szerinem, a Touron egyik sem volt ott (érdemben) a felsoroltak közül. Froome-ot én nem sorolom a TOP k9zé, erős, de egyszer mindenkinek ki jöhet, jó példa erre Cobo. Nem, nem összhasonlítani akarom, mert Froome ezerszer jobb, de nem jobb mint pl Quinana vagy Nibali.

És egy statisztika: idén Contador, amilyen versenyt befejezett (többnapos persze), az első kettőben végzett. Keress mégegy ilyen embert. Tavaly Nibali a Lengyel körversenyt kb az 50. helyen fejezte be, Giro utáni pihenés után, Contador kórházi ágyból nyert Vueltát. Csak hogy érezd a különbséget.

De Quintanában egyetértek.
BBali06
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: battila23 » 2014. szept. 15. 11:11

A legalábbis a jelenleg aktívak közül a legeredményesebb, de pl. ott van Nibali aki igencsak kopogtat az ajtón, plusz Froome akinek a Vuelta formája meg sem közelítette a tavalyi Tour formáját, na és Quintana aki 23 éves de van már egy Giro győzelme és Tour 2. helye, ő ha ilyen ütemben nyomja tovább (és nem meszelik el dopping miatt) akkor "simán" Contador fölé nőhet.
battila23
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: contador96 » 2014. szept. 15. 9:47

A VILÁG LEGJOBB KERÉKPÁROSA: ALBERTO CONTADOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8) :lol: :P :!: :!: :!:
contador96
Rendszeres hozzászóló

HozzászólásSzerző: battila23 » 2014. szept. 14. 18:09

Hol lett volna Quintana-nak 3 perce? :) Contador elött volt az időfutam kezdete elött, Purito kapott az időfutamon 1:10-et Contador-tól és Quintana jobb időfutam menő, mint Purito, az első időmérési pontnál is jobb volt Purito-nál, szóval az a 3 perc max. másfél és akkor még lehet sokat mondtam :wink:

Ja, úgy érted, hogy a bukás után ha nem adja fel? Egyértelmű, hogy nem tudta volna megnyerni 3 perc hátrányból, de nem is ez lett volna a célja, a bukás után nyilatkozta, hogy innentől Valverde segítése lesz a célja és szeretne bekerülni a TOP 3-ba, ez akár össze is jöhetett volna neki, de a győzelem nem. Majd jövőre, bár kérdés, hogy mi lesz a fő célja, megvédeni a Giro győzelmet, vagy esetleg a Tour győzelem.
battila23
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: BBali06 » 2014. szept. 14. 10:30

Ahogy arra számítani lehetett, Froome megpróbálta, de hát Contador erősebb. Gyanítom hogy a Tour-on is ez lett volna, a bukás előtti Froome sem tudta leszakítani a Dauphiné 2. szakaszán (vagy az elsőn, ha az legelső prológ volt?) Contadort.
És akkor persze nem beszéltünk Nibaliról, de az egy másik kérdés.

Na meg Quintanáról, aki ha nem adja fel a Vueltát, 3. szereplő lehetett volna, de ha Froome-nak 1, 5 perc sok volt, akkor Quintana 3 perce esélytelen lett volna, pedig 2 hete a Valdelinaresen látni lehetett, hogy gond nélkül vette Alberto támadását. Ennek ellenére örülök, Vamos Alberto! :D
BBali06
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: BBali06 » 2014. szept. 9. 7:47

Ez egy nagyon jó nap volt. Kszi Alberto!!!

Mondtam hogy Froome jó lesz. Ettől tartott Contador. Más kérdés persze, hogy azért Contador MOST erősebb.
BBali06
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: BBali06 » 2014. szept. 9. 7:45

battila23 írta:
BBali06 írta:Szerinte azon a 10 km-es időfutamon nem sok fog változni, hacsak nem 30-40 mp különbség van.

Igy van, de Purito ott is kaphat fél percet kb.(...) de perceket ott sem nagyon lehet hozni azért.

Ja igen, de én nem Puritora gondoltam. Contador, Froome, Valverde lesz szerintem a dobogó, ráadásul 10 km.... Egy sprinter is képes ilyen távon jót menni, ennyire azért fel lehet készülni.
BBali06
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: battila23 » 2014. szept. 8. 17:49

Na,akkor ma dőlt el a Vuelta. Contador nagyon jó, Froome is meglepett, Valverde és Purito pedig elszállt a győzelmet illetően.
battila23
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: battila23 » 2014. szept. 8. 10:09

BBali06 írta:Szerinte azon a 10 km-es időfutamon nem sok fog változni, hacsak nem 30-40 mp különbség van.

Igy van, de Purito ott is kaphat fél percet kb., akkor meg már 2 percet kellene hoznia, az meg soknak tűnik amikor eddig összesen sem tudott fél percnél többet. Valverde közel van és ő az időfutamon sem nagyon fog kapni de ő meg nem tudja támadni Contador-t, örül ha megérkezik vele és a végén a sprintben ad neki 5 mp-et. Froome-nak is sok az a 1.5 perc, annyit nem fog tudni hozni Contador-on amikor megérkezni sem nagyon tud vele. Ha egyszer el is kapja a gépszíj akkor is a 1.5 perc az sok egy szakaszra.

Szóval nagyon jó ez a Vuelta is tényleg és bármi lehet még de első körben én Contador-nak már odaadtam a győzelmet. A mai szakasz jó lesz ismét, az utolsó 5 km-en 500 méter a szintkülönbség és a meredekség nem megy 8% alá, többször 10-12% is lesz, ha itt nem tud hozni Contador-on Purito legalább fél percet akkor neki már nem nagyon lesz esélye a győzelemre. A mai nap után már csak a 18. szakasz marad ahol hozni lehet illetve az Ancares ami ugyan nagyon kemény lesz de perceket ott sem nagyon lehet hozni azért.
battila23
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: BBali06 » 2014. szept. 8. 9:48

És én még várnék Froome ,,nem tud adni" formájával. Mindig leszakad, Contador teljes erőből támad, és mindig visszajön, legalább látótávolságon belülre... Csak egyszer kapja el tavalyi MOn Ventoux-os formáját, és vége ennek a Vueltának a másik irányba. :lol:
BBali06
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: BBali06 » 2014. szept. 8. 9:47

battila23 írta:Szerintem ez a Vuelta eldőlt. Froome nem tud adni Contador-nak, Valverde is csak másodperceket maximum, egyedül Purito-ból nézem ki, hogy le tudja rázni de neki meg 2 percet kellene adni Contador-nak, hogy legyen egy kis előnye az időfutamra. Szóval hiába nem olyan erős Contador sem a többiek sem azok így pedig nem fogják megverni.

Szerinte azon a 10 km-es időfutamon nem sok fog változni, hacsak nem 30-40 mp különbség van.
BBali06
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: battila23 » 2014. szept. 7. 18:30

Szerintem ez a Vuelta eldőlt. Froome nem tud adni Contador-nak, Valverde is csak másodperceket maximum, egyedül Purito-ból nézem ki, hogy le tudja rázni de neki meg 2 percet kellene adni Contador-nak, hogy legyen egy kis előnye az időfutamra. Szóval hiába nem olyan erős Contador sem a többiek sem azok így pedig nem fogják megverni.
battila23
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: battila23 » 2014. szept. 5. 10:19

Azon a 700 méteres 24%-os részen szerintem nagy halálok lesznek, ez Purito szakasza lehet, bár van még utána 1.5 kilométer de azt azért ki lehet bírni.
battila23
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: BBali06 » 2014. szept. 5. 6:31

Ezt nem tagadtuk. :)
Ma is mi lesz a szintrajzból elnézve, te jó ég!
BBali06
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: battila23 » 2014. szept. 4. 19:22

Azért bárki bármit mond, évek óta a Vuelta a legizgalmasabb a 3 nagy körverseny közül.
battila23
Törzsvendég

Következő

Vissza: Kerékpár