Football Manager

Moderátorok: nxszg, dehogyis, metaxa_92, Veszett Jack, IFS

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: boss_MU » 2017. aug. 10. 10:56

CF/A.
körülötte úgy nézünk ki, hogy jobbról egy W/S táplálja (Mbappe vagy Bailey), balról meg IF/A segít be (Hazard vagy Marci). illetve mögötte egy AP/S játszik (Dybala vagy a cseréje)
gyakorlatilag amíg nem szorult visszább a fiatalok miatt, meccs/gól mutatója volt. 50+ ig jutott kétszer is
cabernet: "Megint szembe megy a forgalommal, és csodálkozik hogy mindenki más rossz irányba megy.
Micsoda taktika. Mindenki más hülye"
:wink:
boss_MU
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: Bergkamp005 » 2017. aug. 9. 14:46

Lacazette-t milyen szerepkörben játszatod? Nálam az Arsenalban nem rossz, de igazából nem extra, Sanchez jobb és Giroud is hozza azt mint Lazac.
Bergkamp005
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: boss_MU » 2017. aug. 8. 17:18

én már 2022-ben járok a United-del, mondhatnám hogy unalomba fulladva, de a United uralom számomra nem tud az lenni.
Most így néz ki a csapat:
GK: De Gea, Lafont (Toulouse, nem generált, minden pénzt megér, még mindig csak 23 éves, top GK, én rengeteget rotálam DDG-vel)
RB: Fabinho, Mahinou (Bordeaux-ban volt kezdésnél, nagyon durva RB lett, még mindig csak 20 éves, szerintem generált)
CB: José Gimenez (ATMA), Aymeric Laporte (Bilbao), Ian Aitkan (generált sajnos, 900k-ért vettem még 2017-ben a Kilmarnocktól, azóta beért pár kölcsön után, mára 21 éves.. mondhatjuk, hogy Pedo igazolás volt). Bailly az előző nyáron forceolt egy Real move-ot, 1:1-be cseréltem le Laporte-ra (73-ért jött a srác, 74-ért adtam el Bailly-t..). egyelőre nincs különbség, jól beilleszkedett a francia. Jones is le akart lépni a Roma-ba, korábban meg gombokért adtam el az öreg korára nagyon legyengülő Smallingot.
LB: hát itt egészen elképesztő a kínálat.. Shaw maradt, hoztam fiatalokat, és mind beért. Don John a köv. Shaw, Caicedo mindkettőnél jobb lesz, és még van 2 brit akik más csapatokban kezdők lennének, nálam kölcsönbe kerülnek :roll: ) aki még volt nálam Shaw cseréje egészen az idei nyárig, az Alex Telles, Portóból olcsón el lehet hozni (10M körül), nagyon jó támadó LB, csak ajánlani tudom. nem sérülékeny, Shaw sérülései alatt végig seamlessly pótolta őt.
CM: Pogba, Fosu-Mensah (megérte kinevelni), Renato Sanches, és Dele Alli.
RM: Mbappe, és a jamaikai Leon Bailey. ő nem generált, Leverkusen viszont nagyon nem akarja adni, csak sok lével érdemes elkezdeni licitálgatni rá. de megéri, a srác magas, de gyors, jól cselez, jól ad be, és tud AM-et, sima Wingert játszani, mindkét oldalon ugyanúgy. zseni.
LM: Martial, Hazard
AM: Dybala, és a frissen érkezett nyilván generált Raúl Zamora. A köv. Iniesta, vagy a játékban Dybala-hoz hasonlítható. Aki eddig helyette volt, az a saját nevelés Callum Gribbin, akinek az attribútumai nem túl jók, mégis extrát hozott, de a traitje szerint nagy meccseken ***, és öregedett is, valamint elég sok egyéb HG-m van, ezért eladtam 30 körül, +8-ért jött a 19 éves jövő sztárja Zamora..
ST: Rashford (138 meccs, 82 gól), Lacazette (klublegenda lett kb, az össz statja 171 meccsen 145 gól..), Pierre Jeanne (nemrég vettem, 2 szezon kölcsön után bejött a sejtés, elképesztő csatár lett, pedig még csak 20 éves, és a friss igazolás (Laca jövőbeli pótlására), a Juve-tól érkezett Raphael. Első meccsén a DDG-Testimonialon egy mesternégyessel nyitott a Bayern ellen, többet nem is érdemes róla mondani. a köv. Ronaldo. 20 évesen 3 csillagosra ítélik a Utd scoutjai, potenciálisan 5-ig fejlődhet. 16+ minden olyan attribútuma, ami a gólszerzést elősegíti, gyakorlatilag :mrgreen: 50M körül ajándék volt, a mai árakon.
mellesleg Glazerék eladták a klubot, és egy United szurkoló lett az új tulajdonos, aki meg is mondta, hogy leszar minden korábbi elvárást, csak az eredmény érdekli, adott rögtön 180M-t igazolni (előtte 1 évig baszakodás volt az eladás körül, ezért transfer embargót hirdettek, Laporte után 1 évig nem tudtam igazolni, ami gáz volt, mert eladtam pár embert épp.)
az utóbbi 3 igazolási szezonban 3 milliós pluszban vagyok, ez is volt a cél, az elején fiatalokat igazoltam, pénz nem érdekelt, sok részletes, sok klauzás igazolások voltak, hogy ne kelljen évekig várni a megfelelő emberek megvételére.
az első évben ugye jött az EL, utána az összes BL-t mi nyertük. az összes PL-t mi nyertük. Ligakupa és FA kupa nem mindig jött össze, általában az egyik viszont igen. ESC, sima comm. shield általában jött.
mostmár szinte a teljes csapat új, a kihívás a legjobb fiatalok megszerzése továbbra is, hiszen lassan kiöregszik Laca, Hazard, DDG, és Pogba is (utóbbi ugyan még csak 29, előbbiek 31-31, de 30 fölött csak olyanokat tartok meg, akik végig lojálisak voltak és tényleg legendák lehetnek)
cabernet: "Megint szembe megy a forgalommal, és csodálkozik hogy mindenki más rossz irányba megy.
boss_MU
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: EricCantona » 2017. júl. 15. 23:03

Nos... kifogok esni :lol: :lol: :lol:
Kép Kép
EricCantona
Tapasztalt róka

HozzászólásSzerző: EricCantona » 2017. júl. 15. 15:54

2031-32-es szezonnal elhagytam a Sevilla csapatát. 11 és fél évet töltöttem a csapat élén, nyertem:
-3 bajnokság
-6 spanyol kupa
-5 spanyol szuperkupa
-2 Bajnokok Ligája
-1 Európa Liga
-2 Európai szuperkupa
-1 klub VB
plusz rengeteg bajnoki ezüst, szám szerint 5, 2 db kupadöntő és 1-1 BL ill. klub VB döntő még a tarsolyban.

Spanyolország legnagyobbjai közé emeltem a Sevillát :mrgreen:
De meguntam, így átvettem az Internazionale irányítását. Sok sikerük nem volt az elmúlt években, kétszer is megjárták a Seria B-t és ehhez fogható posvány is fogadott a csapatnál :D Tucatjátékosok óriási fizukkal, nyafogó dél-amcsik, úgyhogy lesz mit kitakarítani :mrgreen: Kaptam kemény 3 milliót igazolni :shock: ergó nagyon nagy bajok vannak...
Kép Kép
EricCantona
Tapasztalt róka

HozzászólásSzerző: NewYorkair » 2017. jún. 30. 18:41

eddig nem vártam volna a helyetekben. :D
A REAL MADRID több bl/bek címet nyert mint a barca és a bayern együtt. Világ legjobb csapata!
Kép Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
REAL MADRID THE KING OF EUROPE!
NewYorkair
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: kazomester » 2017. jún. 30. 11:16

Na srácok, ha érdekel még valakit, feltörték rendesen az FM17-et, van hozzá editor meg minden, 17.3.1es patch :) Nagyobb "áruházakban" megtaláljátok :P
Miluman
kazomester
Forza Juventus

HozzászólásSzerző: boss_MU » 2017. jún. 24. 18:44

nagyon ajánlom szerintem sokkal jobb mint a 16.

a 4. évben egyébként simán hoztuk a bajnokságot, visszahódítottuk az FA-kupát, és drámában egymás után harmadszorra is megnyertük a BL-t. (félidőben a Spurs ment 2-0-ra, leteremtettem a srácokat, hogy 5-1-es ziccerarány mellett nehogymár csúnyán kikapjunk, 2-2 lett. kiállították egy percre rá Dele Alli-t, de hosszabbításban még ígyis behúztuk, Dybala mesterhármasával 3-2-re)

a nyáron jött egy ajánlat Gimenez-ért (CB) a Barca-tól, 87M. én hülye 92-t válaszoltam rá, elutasították, azóta 80-ért se viszik. pedig a srác oda akart menni, de egyelőre még nem rágott be túlságosan. emellett Jones is új kihívást akar, de nem adnak érte még 20M-et sem, pedig nagyon jó. lehet mindketten maradnak?

Mata 10M körül míg Romero 2M-ért ment spanyolországba.
igazolni senkit sem igazoltam, a csapat kész.
boss_MU
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: NewYorkair » 2017. jún. 24. 10:50

Bergkamp005 írta:Érdemes megvenni a 17-et? jobb mint a 16?

most már várd meg a 18at inkább. Amúgy érdemes hát. igazából ha megakarod venni vedd meg, vhol 6 ezerért van, annyiért már tényleg lehetetlen kihagyni, fél évet még simán lejátszol vele az újig.
A REAL MADRID több bl/bek címet nyert mint a barca és a bayern együtt. Világ legjobb csapata!
Kép Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
REAL MADRID THE KING OF EUROPE!
NewYorkair
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: Veszett Jack » 2017. jún. 16. 16:11

Nem egy nagy pénz, de szerintem akkor már várd ki a 18-at.
Kép
Veszett Jack
Forza Juventus

HozzászólásSzerző: Bergkamp005 » 2017. jún. 13. 12:50

Érdemes megvenni a 17-et? jobb mint a 16?
Bergkamp005
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: boss_MU » 2017. jún. 10. 12:49

ebben a szezonban kicsit gyengébben kezdtünk, de azért a BL csoportkörében jött egy kis erődemonstráció:
MU-Real 8-0 (Laca 4, Dybala, Hazard 2, Miki)
boss_MU
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: EricCantona » 2017. máj. 23. 18:25

Áh lesz*rom :mrgreen: Felidegesített, meg a Seviila vezetősége is, úgyhogy most hanyagolom picit. :D
Az is mi, hogy PD-t és kupát nyerek, a BL-ben a nyolc között végzek (Európában ez a minimum 6 éve) és 120 milliós deficittel zárok az év végén? :shock: De amikor kérem, hogy bővítsük a stadiont, arra nincs pénz...
Kép Kép
EricCantona
Tapasztalt róka

HozzászólásSzerző: boss_MU » 2017. máj. 23. 13:40

ennél több infó kéne :)
3. szezonban is bikák vagyun eddig, a PL már szinte tuti (29/26/2/1..), a többi kupát vagy megnyertük, vagy állunk benne.
nyáron Lingard és a síró Herrera mehet, új ember nem nagyon kell.
boss_MU
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: EricCantona » 2017. máj. 20. 12:02

Az miért van, hogy mindig van egy-egy olyan taktika, amit nem tudok legyőzni? Jelenlegi mentésben a 4-4-2 rombusz...
Tökmindegy, hogy a Real Madrid, a Roma vagy éppen a Numancia az ellenfél, ha ez a taktikája az ellenek, akkor végem. :evil:
Rohadt idegesítő...
Kép Kép
EricCantona
Tapasztalt róka

HozzászólásSzerző: boss_MU » 2017. máj. 13. 15:35

nos..
2. szezon tehát..
a CS-t 1-1 után tizikkel nyertük a Pool ellen.
a PL-ben pontrekorddal lettünk elsők, 100 pontot gyűjtve. 1 döntetlen mellett 4x kaptunk ki. gólarány: 123-41.
a kupák:
-a ligakupában szinte végig PL ellenfeleket kaptunk, de a B csapat is simán jutott tovább a legtöbbször (4-0, 3-0, 5-1, 4-0 volt az út a döntőig, ahol a City ellen 1-1 után ismét tizikkel nyertünk.)
-az FA kupában ismét elég sima utunk volt, Everton 2-0, Pool 2-1, WHU 4-2, Swansea 3-0 volt az út a döntőig, ahol meglepetésre a Sheffield Wednesday várt minket. 2-0-al el is kentük a szájukat..
-BL csoportkör túlontúl sima volt, a kieséses eredmények:
Zenit 6-1-es összesítés, Real 5-1, Arsenal 3-2 (óriási párharc volt!), míg a döntőben a Malaga (!!!) ellen nyertünk 3-2-re..
-EU szuperkupa: 3-2 a PSG ellen.

a játékosok, akiket kiemelnék:
Lacazette embertelen, mint írtam, 56 meccs, 56 gól. PL-ben gólkirály lett 36 meccsen 33 góllal, a BL-ben 14 gólos lett szintén gólkirály.
Martial volt a 2. számú gólfelelős a balszélről indulva, 48 meccsen 32 gólt összelapátolt.
Rashford előbbi kettő remeklése miatt kevesebbet játszott, de ígyis 36 meccsen 23 gólig jutott..
Mbappé 40 meccsen 18 assist is elég sokat segített, remélem idén tovább fejlődik.
Hazard jó player, de Martial mögé fér csak be.
KP-n kihagyhatatlan volt Pogba, a védelemben pedig Bailly és Gimenez együtt nagyon jól tolták.
Fabinho és Shaw a két szélen szintén ritkán volt gyenge.

igazolások a szezon előtt:
Dele Alli 75M (nőhet)
Leon Baily 35M (nőhet)
Alex Telles 13M (Shaw rotálására)
Fabinho 80M (nőhet)
Tim Prescott 5M (fiatal)
mentek: Roo, Blind, Varela, Tuanzebe, Pereira, Januzaj, CBJ, Wilson, Valencia, Schweini. a mérleg kb 120M volt összesen.

szezon után pedig ez történt:
jött: Renato Sanches 70M, meg két fiatal.
ment: Young (lejárt sz.), és fiatalok kölcsönbe.
boss_MU
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: boss_MU » 2017. máj. 13. 13:36

még ma lövök egy összefoglalót a 2. szezonról.
Lacazette 56 meccsen 56 gólt lőtt, a 3. szezonban pedig eddig az első 2 PL meccsén 7 gólnál jár (Chelsea ellen mesternégyes, majd a Bournemouth ellen mesterhármas, 55 perc alatt, aztán jött Rashford.) :mrgreen:
boss_MU
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: boss_MU » 2017. ápr. 16. 19:05

mindjárt félidő a bajnokságban, akkor jövök infókkal és a taktikával is. BL csoportkörben 6 meccsen 35-5 volt a gólarányunk, míg a PL-ben eddig 16 meccsen 55-19.. a védelemmel nem vagyok elégedett idén, tavaly összesen kaptunk 29 gólt a 99 rúgott mellé. Az Arsenal így most vezet előttünk, ők csak 11 gólt kaptak. a gond, hogy 2 meccs alatt kaptunk 8 gólt a Tottenham és az Arsenal ellen.
boss_MU
Törzsvendég

HozzászólásSzerző: EricCantona » 2017. ápr. 16. 13:53

Az szép :D Lökhetnél egy képet az instrukciókról meg a felállásról. Nekem kezd befőni a 4-2-3-1 és a 4-4-2 is. Most a 3-4-3-as játékot próbálgatom. Két felkészülési meccsen eddig a támadósor brutális, viszont a védelem nem. :?
Vasco de Gama 5-2, RB Salsburg 4-2 És négy spanyol EB győztes játékosom pihenőn van még. Viszont egyik sem védő...
Kép Kép
EricCantona
Tapasztalt róka

HozzászólásSzerző: boss_MU » 2017. ápr. 15. 17:44

brutális a 2. szezonunk, ez a taktika egészen elképesztően jó lett :D
utolsó 9 meccsünk visszafele:
4-0, 4-0, 7-2, 3-2, 4-0, 7-0, 8-0, 3-4, 5-0, 4-0 :mrgreen:
boss_MU
Törzsvendég

Következő

Vissza: Menedzser és egyéb sportjátékok