Bajnokok díjazása

Moderátor: dehogyis

HozzászólásSzerző: dicsfény » 2005. máj. 11. 20:59

Helló!

Ez sajnos túlmutat a lelkiismereten, itt ez nem működik. Ezeknek nincs is lelkiismeretük, csak papirjuk, de az éppen hogy sok is. Ha magánügy lenne, nem lehetne szólni érte. Onnantól kezdve nem magánügy, hogy olyannal mérik össze magukat, akik nem szedtek és nem is szednek semmit. Tudom sokan nem értenek egyet ezzel az érvvel hogy nem egyenrangú a verseny, de szerintem nekik nincs igazuk. OLyan is elhangzott már újságíró szájából nagy nyilvánosság előtt "És nem mindegy hogy ki mivel éri el az eredményt, csak ne bukjon le - amikor a világban mindenki azt csinálja. Sajnos, hogy ilyenek még komoly jobboldali űjságban is helyet kapnak.
Nekem erről más a véleményem. Valószínű, azért mert magunkat is érint a dolog. De ha nem lennék érintve, akkor is azt gondolnám, hogy kár az emberekért, akiknek minden szarságot beadnak, mert nem tugggyák mi lesz a hatása. Gondolom a Kovács Ágin nem csodálkozik senki. Jönnek a titokzatos betegségek. Meg az olimpián nyújtott jó alakítása, miután hazajött. Azonnal le tudott menni 26-ra. Valami Egérrel is történhetett, anno, ha azt nyilatkozza mindig hogy... biztos te is olvasod. Ő se ok nélkül nem mutatkozik az uszodák körül.
Kivánom, hogy a sportvezetők elégeggyenek meg a saját munkájuk eredményével, és az ember érjen többet, mint a pénz. De amig ilyenek irányítják az országot - meg a sportot - addig mire lehet számítani? A Smitt pálról is meg van a véleményem. Csak löki a rizsát, hogy doppingmentes versenyzés meg stb . stb. Mit tett érte? Ok hogy van véleménykülönbség közöttünk,de azért abban biztos te is egyetértesz velem hogy jó lenne úgy élni, hogy tuggyuk, amit lehet megtesszük családunk, környezetünk, a többi emberért - a magunk háza tájékán.
dicsfény
Újonc

HozzászólásSzerző: dicsfény » 2005. máj. 11. 20:58

Helló!

Ez sajnos túlmutat a lelkiismereten, itt ez nem működik. Ezeknek nincs is lelkiismeretük, csak papirjuk, de az éppen hogy sok is. Ha magánügy lenne, nem lehetne szólni érte. Onnantól kezdve nem magánügy, hogy olyannal mérik össze magukat, akik nem szedtek és nem is szednek semmit. Tudom sokan nem értenek egyet ezzel az érvvel hogy nem egyenrangú a verseny, de szerintem nekik nincs igazuk. OLyan is elhangzott már újságíró szájából nagy nyilvánosság előtt "És nem mindegy hogy ki mivel éri el az eredményt, csak ne bukjon le - amikor a világban mindenki azt csinálja. Sajnos, hogy ilyenek még komoly jobboldali űjságban is helyet kapnak.
Nekem erről más a véleményem. Valószínű, azért mert magunkat is érint a dolog. De ha nem lennék érintve, akkor is azt gondolnám, hogy kár az emberekért, akiknek minden szarságot beadnak, mert nem tugggyák mi lesz a hatása. Gondolom a Kovács Ágin nem csodálkozik senki. Jönnek a titokzatos betegségek. Meg az olimpián nyújtott jó alakítása, miután hazajött. Azonnal le tudott menni 26-ra. Valami Egérrel is történhetett, anno, ha azt nyilatkozza mindig hogy... biztos te is olvasod. Ő se ok nélkül nem mutatkozik az uszodák körül.
Kivánom, hogy a sportvezetők elégeggyenek meg a saját munkájuk eredményével, és az ember érjen többet, mint a pénz. De amig ilyenek irányítják az országot - meg a sportot - addig mire lehet számítani? A Smitt pálról is meg van a véleményem. Csak löki a rizsát, hogy doppingmentes versenyzés meg stb . stb. Mit tett érte? Ok hogy van véleménykülönbség közöttünk,de azért abban biztos te is egyetértesz velem hogy jó lenne úgy élni, hogy tuggyuk, amit lehet megtesszük családunk, környezetünk, a többi emberért - a magunk háza tájékán.
dicsfény
Újonc

HozzászólásSzerző: Pedja » 2005. máj. 10. 1:00

Kedves Dicsfény!
Akceptálom a véleményed miszerint az élsportolók különbb emberek,de továbbra sem értek veled egyet ebben,dehát nem is fontos hogy mindenben ugyanazt gondoljuk.Kérdezted hogy kiszerint korrekt ez az összeg.Szerintem pl az,de persze ebben is lehet különböző a véleményünk.Továbbá,én elsőre is értettem a nem annyira bonyolult logikai meneted hogy miért érnek szerinted többet a sportolók mint a nem sportolók(tehát felfogtam az érvrendszered)csak nem értek egyet vele.Kőbánya sc. a Kőér utcában van-bár ezt gondolom te is tudod-gondolom a cinikus megjegyzés a hosszan tartó betegségről annak szól hogy majdnem minden szparis úszó aszmás(legalábbis papíron,és én muszály vagyok elhinni hogy valaki beteg ha nem bizonyítják az ellenkezőjét,mert nem tisztességes vádaskodni ha nem tudok konkrét tényeket az ellenkezőjére):)))Sajnos sokan vádolják őket ezzel és hát nem szívesen foglalnék állást abban hogy valóban ilyen véletlen folytán aszmás mindenki hogy effedrint szedhessen vagy valami sumákság van benne,mert erről tényleg semmi biztos infóm nincs és mint mondottam nem lenne fair ha csalással vádolnék meg sportolókat amíg semmi bizonyíték nincs erről.De ezekszerint a gyermeked úszó:)))Jó sport,bár nekem is vannak kétségeim afelől hogy mennyire lehet tisztán csinálni eredményesen a teljesítménysportokat a mai világban,de én próbálom azt hinni hogyx nem doppingolnak,ha meg valaki mégiscsak tiltott szereket használna az meg számoljon el a saját lelkiismeretével én nem fogok nyomozni senki után:))).
Pedja
Újonc

HozzászólásSzerző: dicsfény » 2005. máj. 7. 23:39

Kedves Pedja!

Most úgy tettél, mint aki vizet prédikál, és bort iszik. Azt mondtad nem sajnálod, mégis egész irományodban azt magyarázod, mennyire más is megérdemelné ugyanazt a pénzt, mégse kapja meg. Aztán az orvosokkkal, a pékekkel meg stb-vel példálózol. Nem ugyanaz.Az orvos meg a pék, meg te, meg én amit csinálunk, persze megérdemelnénk többet. Pl. mint máshol a világon, ahol megfizetik a tisztességes, jó munkát. De a sportoló (olimpikon) a munkáját is elvégzi, mert le kell érettségizni, aztán meg el kell végezni az egyetemet vagy valamit, utána meg jó ha gondolkodik hogy mi lészen vele, mert be kell állni a sorba, ha a megélhetést és a jövőd nézed, bármilyen sportágban, a sporolási lehetőséged véges.
Ha nehezen volt követhető, továbbra is azt mondom, hogy az olimpikon többszörösét teszi le az asztalra hozzáállásban, mint a tanár az apa, a pék, vagy az orvos, mert lehet hogy a sport mellett ő orvos vagy tanár, vagy pék. Nem tudom, érted-e?
Ez egy folyamat, ami kezdődik akármikor kisgyerekkorban és kb. 14 éves korban azt mongyák, nem hiányozhacc eccer se, nem lehecc beteg, tanulndo is kell ugyanúgy mint más, és nyomni mint állat. Jó, ő ezt tuggya, szereti csinálni, nem a mást, amit te tucc és szerecc csinálni. Mindenki abban lesz eredményes, amit szeret is, azért semmit nem sajnál, oda teszi magát teljes egészében-
Azt meg nem hiszem, hogy valaki azért nem lesz eredményes, mert nem akar. Inkább mást szeret csinálni, azért abban eredményesebb. Nem hiszem hogy a sport mindenkinek a legfontosabb, nekünk az, mert a vérem szereti csinálni, és neki ez lett a legfontosabb. Ha mást szeretne, akkor az menne jobban, és nekem az lenne a fontos.
Másnak a mi sikerünk csak annyiban fontos, amennyiben neki, személy szerint örömet okoz. Emlékszem, mikor a Kovács Ági dobogón állt, én is megkönnyeztem. Örültem. Ő is örült. És sajnáltam, amikor akik eddig eljuttatták, bántották. Szerettem volna segíteni neki valamiben, de nem volt módom.
Nyugodtan különb embernek tarthatod az eredményes élsportolót a sima apukától, az orvostól, vagy a péktől, mert én biztosan tudom, hogy az.
Remélem nem sokan gondolják úgy, mint Te. Remélem meg tudlak győzni az ellenkezőjéről, ha meggyőzhető vagy.
Ki szerint korrekt összeg a támogatás? Én is olvastm az olimpikonok véleményét erről. Nem mindenki szerint volt az.
Az olimpikonokat nem támogatni, hanem megbecsülni és elismerni kellene. Támogatni a betegeket, munkaképteleneket meg a nyugdíjasokat kell.
Tényleg sajnálatos az akinek nem jön össze, ugyannyit dolgozik, mint akinek összejön. Vagy talán mégse annyit dolgozik? Ezen el kéne gondolkodni. Miért is jön össze az eredmény? Sok szerencse, pillanatnyi fizikai és szellemi erőnlét stb.stb. + az egyéb ügyeskedés.
Amig ezt nemzetközi szinten nem teszik rendbe, addig itthon is nyomatni fogják magukba a szert, meg amihez van arcuk. A sportvezetk meg asszisztálnak hozzá, mert ha nyerünk, nekik is több lesz a lé.
A nemzetközi mezőnyről meg annyit: abban a számban kell akkor elindulni, amiben olyan a nemzetközi mezőny. Mert nem ok nélkül gyér abban a számban a nemzetközi mezőny. Valószínú, azt nem sokan tuggyák jól csinálni Nem? Ha olyan eccerü három számban nyerni, miért nem csináljátok ti is?
Ha íúgy van a Kőbánya sc-ben, ahogy mondod, akkor átigazolunk oda. Persze csak ha fel is vesznek.Tucc ebben segíteni, van ismereted felőlük, hogy hol vannak, meg mi? És nem baj hogy nekünk nincs és nem is volt semmilyen hosszabb ideig tartó betegségünk, amire gyógyszert szedhetnénk? Azért fölvesznek?
dicsfény
Újonc

HozzászólásSzerző: Pedja » 2005. máj. 3. 5:51

az elütésekért elnézésedet kérem,de épp műszakban vagyok azt félszemmel azt nézem hogy jön e a főnök:))Ja és sok sikert a versenyző gyermekednek.Tényleg?Mit sportol?
Pedja
Újonc

HozzászólásSzerző: Pedja » 2005. máj. 3. 5:49

Kedvas Dicsfény!
Ki mondat hogy sajnálná tőletek?Hiszem hogy tényleg képzitek magatokat a sporttal párhuzamosan,gondolom ebbe az olvasás is beletartozik.Pont azt írtam hogy ha több pénzt kapna egy sportoló azt se sajnálnám tőle,de a 10milió forint is szép összeg.Az az állításod miszerint:próbáltátok a versenysportot de nem ment.Hát ez az állítás eléggé abból a saját értékrendedből indul ki miszerint mindenkinek ez a legfontosabb dolog a világon,és pont emiatt a nézőpont miatt sántit is,mivel rengeteg ember-amelett hogy persze tiszteli őket és szorit értük a versenyeken-nem akar mindenáron sikeres versenyző lenni,mert speciel valami teljesen más dolog teszi boldoggá ami szintúgy egész embert kíván,és ő meg úgy érzi hogy azt az ágat dotálhatná jobban az állam és persze ő is megérdemelné csakhát az állam pénze is véges.De mielött azt hinnéd hogy bármi feszültség van közöttünk emiatt mégegyszer leírom hogy,persze én is örülnék ha több jutna a sportolóknak,csak hozzáteszem hogy IS,mert pl az se jó hogy egy sebész csak ennyit keres és a hálapénz miatt (ami neki is kellemetlen lehet)marad csak itthon,mert 300kmrel arrébb kórházi takarítóként a fizetése 5xösét kereshetné,vagy egy tanár is többet érdemele,de igaz ez egy jó péktől kezdve mindenkire.Tehát bár jobban szem elött vannak és tényleg mindenki-köztük én is-nagyon szeretem az arra emberként is érdemes versenyzőinket és örülök ha az ország közös pénzéből tudjuk őket támogatni,de nem érzem különbb embernek őket a többi állampolgártól akik tisztességesen végzik a mindennapjaikat.Egyébbként tényleg külföldön sem az állami premizálás magas az olimpikonoknál,hanem a szponzorok támogatják őket.pl a magyar támogatás egész körrekt összeg állítólag.Meg különben is ,van rengeteg élsportolónk aki ugyanúgy küzd nap mint nap,csak pont nem jön ki a lépés neki vagy egész egyszerüen sokkal erősebb a nemzetközi mezőny mint más számokban,és szerintem ő is megérdemelné hogy anyagilag levegyenek terhet a válláról.Szóval inkább a hétköznapok munkáját kéne a sportban is támogatni,erre jó példa pl a Kőbánya s.c. úszásban ,mert ott pl a még fiatal,sikert még el nem ért versenyzőknek is biztosítva van az anyagi biztonság.
minden jót és mégegyszer:))Esküszöm a 100milliót se sajnálnám egy Cseh Lacitól vagy Benedekéktől,csak szerintem az ország mai helyzetében a 10millió is szép összeg ha már csak ennyi volt rá
Pedja
Újonc

HozzászólásSzerző: dicsfény » 2005. ápr. 27. 19:46

Helló! Már azt hittem senkinek nincs véleménye. Az is érdekes, hogy egy versenysportban nem érdekeltnek akad fel a szeme a 100 millán. Má mé sajnálnád tőlem - még így ilyen szinten is eljáccani a gondolattal - ezt a kis zsugát, igazán így jobban meggondolva, még ez is kevés lenne. Képzeld, mi is megszakadunk a munkától, mi is nevelünk gyerekeket, legalább háromat. Mi is képezzük magunkat még a munka mellett, csak kedvtelésből segítjük porontyunkat a maga útján. Hát nem megérdemelnénk - a saját adónkból is? És mindenki előtt a lehetőség, sportolni csúcsszínvonalon. Ja! Megpróbáltátok, de nem ment. Az más. Mi azért csinájjuk, mert ez megy. És szeretjük is csinálni. Örömmel tesszük. Mé sajnálod tőlünk a gondolatot is? Nem egy kicsit irígy vagy? :lol:
dicsfény
Újonc

HozzászólásSzerző: Pedja » 2005. ápr. 27. 17:52

Szerintem szép összeg az a 10millió forint az aranyakért,persze ha többet kapnának azt se sajnálnám tőlük.De úgy tudom a világon sehol nem az államtól kapják a nagy pénzt a bajnokok,hanem szponzoroktól,meg az hogy a Gyurta meg a Cseh azzal hogy ilyen szép eredményt ért el azzal most jól tud sáfárkodni,reklámértékük lett és ráadásúl rengeteg médiaszerepléshez is jutottak amivel azért tudnak pénzt keresni(persze meg is érdemlik azt).az meg hogy kivűlállók mit tudnak egy olimpikon felkészüléséről meg kár filozófálni,mert rengeteg nem sportoló átlagember is nap mint nap megfeszül a munkahelyén vagy az iskolapadban esetleg a családjával való törődés közben mégha nem is vannak ennyire szem elött,és egy tisztességes 3gyerekes családapa aki 2műszakban dolgozik hogy fent tudja tartani a családját és emelett még képzi is magát,tanúl,sőt még le4megy szabadidejében sportolni a gyerekkel is megérdemelne 10milliót,de sajnos a világ nem így működik.Az meg hogy egy úszó 3 számban tud indulni és így 3xtud aranyat nyerni míg egy kalapácsvető csak 1-et,ezt akkor is tudják amikor elkezdenek sportolni(meg a kalapácsvetőnek sincs megtiltva hogy ússzon még 2 számban az aranyért vagy mittom én diszkoszt vessen).
Pedja
Újonc

bajnokok díjazása

HozzászólásSzerző: dicsfény » 2005. ápr. 16. 22:07

Egy olimpiai éremben egy család minimum 7-10 éves "munkája" van. Más mint egy "átlag" gyerek esetében. Utána a sportoló feltehetőleg maga csinálja ugyanazt, amit addig családi segítséggel. Szerintetek 10 milla az az összeg amiért ezt megéri csinálni? Senki nem azért csinálja, mert azért ez bagó.
Amit megérdemel egy olimpiai bajnok, az szerintem kb. 100-120 milla. Akkor mondhatja a gyerek, a család, hogy megérte. Egyébként csak az erkölcsi elismerés miatt érdemes Mo-n. Meg azért, hogy megmutassa a sportoló a világnak, mi lakozik benne, mire képes.
Amíg ezt nem kapják meg, nyugodtan lehet mondani, az ország nem ismeri el bajnokait.
Ezt csak is az érzi, aki benne van. A kibicek honnan is tudnák ezeket a dolgokat megérteni. Az viszont fontos a nem érintettek részéről tudni, nekik mít ér ez a munka?
dicsfény
Újonc

HozzászólásSzerző: Daneel » 2004. szept. 1. 22:09

Na! Mire a nagy okosságokat leírtam, jött a hír, hogy a csapatsportágak között plusz pénzt osztanak. Mentségem,hogy amikor kezdtem bejelentkezni, még nem volt fenn a Gobarka által idézett cikk,utána meg nem néztem már meg rendesen. Azt fenntartom,hogy már eleve így kellet volna a feltételeket meghatározni.
Daneel
Újonc

HozzászólásSzerző: Daneel » 2004. szept. 1. 21:29

Jó estét mindenkinek!
Nemrég olvastam a cikket és úgy gondoltam,élek az alkalommal, hogy itt is elmondjam,amit gondolok erről.
Véleményem szerint helyes az elv, hogy a sportolók kapjanak a helyezésért pénzt. Ebben az országban, ahol pl. 76-ban majdnem nemzeti gyász volt, hogy csak 4 aranyat nyertünk, azok a sportolól, akik érmet, helyezéseket érnek el, mindenképpen javítják a közhangulatot stb-stb. Meg merem kockáztatni, hogy egy csomó más országban ezzel kevésbé foglalkoznak de ez mellékes most.
Amit viszont nem tartok jónak - nyilvánvalóan lehet a konkrét összegeket is támadni- , hogy csapatsportokat kevéssé támogatja a rendszer. Az ember ugye társas lény,és egy csapattal jobban tudunk azonosulni jobban érezzük,hogy a miénk. Ezért helytelennek tartom, hogy a vízilabdások nem annyit kapnak egyenként mint egy egyéni aranyérmes. Azt meg nem hiszem, hogy ettől a többletpénztől dőlne össze a költségvetés.
Daneel
Újonc

HozzászólásSzerző: Gobarka » 2004. szept. 1. 21:16

Többet kapnak az olimpikonok

NOL • Népszabadság Online • 2004. szeptember 1.
A kormány szerdai ülésén határozott az athéni olimpián sikeresen szerepelt sportolók jutalmazásának kibővítéséről: az első hatban végzettek mellett a hetedik és nyolcadik helyezettek teljesítményét is elismerik. Egyes sportágak képviselői között pedig külön jutalmat osztanak szét.

"A korábbi éveknek megfelelően a négy évvel ezelőttihez képest ugyanabban a struktúrában több mint 40 százalékkal felemeltük az 1-6. helyezettek sportteljesítményéért járó jutalmat. Döntöttünk továbbá arról is, elfogadva és tudomásul véve, hogy az egyre növekvő versenyben a 7. és 8. helyezettek teljesítménye nem csak dicséretre, de ugyancsak elismerésre méltó. Ezért a mai napon megszakítva sok évtized hagyományát, a jutalomban részesülők körét rájuk is kiterjesztjük. Itt a jutalom összege 1 és 2 millió forint között van" - közölte Gyurcsány Ferenc gyermek-, ifjúsági és sportminiszter, miniszterelnök-jelölt a kormányszóvivői tájékoztatón, hozzátéve, hogy az utóbbi jutalom 13 sportembert érint.

Gyurcsány Ferenc elmondta: döntés született arról is, hogy a kajak-kenu és a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitányait, Angyal Zoltánt és Kemény Dénest nettó 10-10 millió forint plusz jutalomban részesítik. Ezzel elismerve, hogy a két szakember már Sydneyben és Athénban is kiemelkedő teljesítményt ért el.

A külön jutalmazottak körébe négy sikersportág, a kajak-kenu, a vívás, a kézilabda és a vízilabda képviselői is beleesnek: a férfi és női kajak négyes, a férfi vízi- és kézilabda-válogatott, valamint a férfi párbajtőrcsapat tagjai összesen 67 millió forint külön jutalmat kapnak. A kormánynak ezzel a lépéssel az volt a célja, hogy a csapattagok jutalmazása megközelítse az egyéni sportágakban sikereket aratókét. (Gyurcsány kiemelte, hogy a külön jutalmazásokra 150 millió, míg a sportolók teljes anyagi elismerésére közel 1 milliárd forintot fordít a kormány.)

(MTI)
Gobarka
Látogató

HozzászólásSzerző: Gobarka » 2004. szept. 1. 21:12

A 7. és a 8. helyezett is kap pénzjutalmat
2004.09.01. 20:06

Nem csak a pontszerzők kapnak pénzt.

A kormány úgy döntött, hogy az olimpián a 7. és a 8. helyen végzett magyar sportolók is pénzjutalomban részesülnek – tudta meg a t-zones. A kormány a díjazásra 1 milliárd forintot fordít. (MobilPress)
Gobarka
Látogató

HozzászólásSzerző: aknoth » 2004. szept. 1. 20:41

A díjazással egyetértek, hiszen rengeteg munka van az eredményükben, nagyon sokunknak örömet és büszkeséget okoznak. Manapság egy olyan kis ország mint mi, a nagy nemzetekkel szemben a sporton keresztül tudunk igazán nagy sikereket és önbecsülést szerezni.
Az egyszeri pénzdíjjal is egyetértek, de a legfontosabbnak azt tartom, hogy megfelelő életjáradékot kapjanak, hogy bárhogy is alakul az életük, (nem mindenki tud jól bánni a pénzzel, akármilyen jó sportoló is) soha ne kelljen nyomorognia egy olimpiai bajnoknak, helyezettnek.
aknoth
Látogató

HozzászólásSzerző: Maitrenageur » 2004. szept. 1. 18:47

Krusi te hol élsz?
Maitrenageur
Újonc

HozzászólásSzerző: krusi12 » 2004. szept. 1. 14:51

Jo pelda a zsugori osztrakok, ugyanis ha jol tudom, ok fizetnek legkevesebbet egy aranyert...
krusi12
Látogató

HozzászólásSzerző: krusi12 » 2004. szept. 1. 14:50

na pocok hozzalszolok en is.Itt nalunk, meg a 16.hely is kap annyit, hogy vigan eleldegelnel belole otthon jo par evig.Amugy a baratom, erre a dijjazasra azt mondta, hogy csak???csak igy egyszeruen. itt ha vki nyerne egy olimpiat, elete vegeig nem lenne anyagi gondja, kapna hazat munkat, mindent.Persze otthon az mas kerdes.De belegondolsz, hogy mindjuk kap 10millat most, de mennyibe kerul a felkeszulese, taplalekkiegeszitoje, meg mindene?Nehez ugy.A masik, meg, hogy a csapat sport mas, mint az egyeni sport!Ezert esik mas megiteles ala!
krusi12
Látogató

HozzászólásSzerző: Maitrenageur » 2004. szept. 1. 13:58

Ez mindíg is így volt,van, lesz. Egy úszó nyermodjuk 3-számban akkor 3x annyit fog kapni mint egy birkozó aki a selejtezőben már "megvert" mindenkit. De azt nem szabad elfelejteni, hogy egy úszó is 3xúszik egy aranyért. (400m-es táv alatt, fölötte "csak" 2x)
A díjazásra igazán nem lehet panasz. 10 millió Ft szép summa! Többet fizet a Magyar Állam mint az Osztrákok!
Maitrenageur
Újonc

Következő

Vissza: Athén 2004