Tényleg sportnemzet a magyar?

Moderátor: dehogyis

HozzászólásSzerző: nemvicc » 2004. aug. 17. 13:24

Boczkó is kiesett. :(
nemvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: nemvicc » 2004. aug. 17. 13:23

ezvicc írta:Úgy hivják, hogy kinevelő egyesület. És amikor kineveli a tehetséget, akkor elviszi a tehetősebb, jobb kapcsolatokkal rendelkező egyesület. Általában kisebb klubok vidéken nevelnek, nagyobb klubok pesten villognak velük és kapják a pénzt. Namost ha az első kategória befuccsol, akkor annyi.
ja, ezt mondom. Ha az egyesületek vezetői nem látnak tovább az orruknál, vessenek magukra..... De ha ez egész nem lesz egy belülről, magától működő önfenntartó mechanizmus, akkor régen rossz. És ebbe mindenkinek bele kell tenni a maga részét, akinek bármilyen köze is van hozzá.
nemvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: nemvicc » 2004. aug. 17. 13:16

mert nagyon messze vagyunk tőle...
nemvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: Barca4Ever » 2004. aug. 17. 13:15

vfan86 írta:Én csak azt mondom, hogy valóban, ahhoz képest, milyen minimális támogatást kap a sport, remekül teljesítünk, itt csak az a kérdés, meddig lehet bírni ilyen minimális támogatással, lesz-e összeomlás? Remélem nem!!!!!!!!!!! Ha még kitartunk és meg lesz a támogatás, akkor ebből nagyon szép dolgok sülhetnek ki. És a sportdiplomácián sem ártana javítani.
Valóban elkeserítő a helyzet. Pártállástól függetlenül mondom most, hogy egy olimpia ezért lett volna nagyszerű itthon, mert óriási vérfrissítés mehetett volna végbe, ami évtizedekig is kitartott volna.
Én éltem olyan északi országban, ahol a sportolók ha nem is hoztak valami nagy eredményeket, de olyan tiszteletben övezi őket, hogy azt csak csodálni lehet.
Ésszel, gyerekek!!!

"egy olimpia ezért lett volna nagyszerű itthon, mert óriási vérfrissítés mehetett volna végbe, ami évtizedekig is kitartott volna"

Jaj, de romantikus, de MIBŐL??? Tudjátok, azok a rút anyagiak, azok mindig ott vannak. Egy legatyásodott ország ne akarjon olimipiára még csak pályázni se, mert 1) úgyse kapja meg 2) kiröhögteti magát a világ előtt, 3) akkor bukik a legnagyobbat, ha megkapja, pl. most a görögök, nézzétek meg mekkora veszteségük lesz a végén! Az olimpia olyan lesz mostantól kezdve a biztonsági intézkedések hihetetlen mennyisége és ára miatt, mint az ókori Rómában a hivatalok. Csak az viselhette (elvileg), akinek volt elég vagyona hozzá...
Barca4Ever
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: ezvicc » 2004. aug. 17. 13:12

nemvicc írta:De azt ne mondd nekem, hogy van 1 egyesület, aki a sztárokat futtatja, és van egy másik aki utánpótlást nevel. Mert ha így van, akkor tényleg beteg a dolog, és ha az egyesületek nem lesznek okosabbak az isten sem segít rajtuk.
Úgy hivják, hogy kinevelő egyesület. És amikor kineveli a tehetséget, akkor elviszi a tehetősebb, jobb kapcsolatokkal rendelkező egyesület. Általában kisebb klubok vidéken nevelnek, nagyobb klubok pesten villognak velük és kapják a pénzt. Namost ha az első kategória befuccsol, akkor annyi.
ezvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: ezvicc » 2004. aug. 17. 13:10

nemvicc írta:A sport diplomácián kell javítani, mert az csapnivaló, mindezzel együtt az olimpia megrendezése utópia lett volna.
Miért is lett volna utópia?
ezvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: nemvicc » 2004. aug. 17. 13:07

A sport diplomácián kell javítani, mert az csapnivaló, mindezzel együtt az olimpia megrendezése utópia lett volna.
nemvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: nemvicc » 2004. aug. 17. 13:06

Ezzel szemben nálunk, ha valaki nem hoz aranyérmet, nemhogy nem tisztelik, hanem lefújolják.
Jegyzi valaki azokat a sportolóinkat, akik kijutottak az olimpiára és nem hoztak érmet? Senki.
nemvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: nemvicc » 2004. aug. 17. 13:04

De azt ne mondd nekem, hogy van 1 egyesület, aki a sztárokat futtatja, és van egy másik aki utánpótlást nevel. Mert ha így van, akkor tényleg beteg a dolog, és ha az egyesületek nem lesznek okosabbak az isten sem segít rajtuk.
nemvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: ezvicc » 2004. aug. 17. 13:00

vfan86 írta:Én csak azt mondom, hogy valóban, ahhoz képest, milyen minimális támogatást kap a sport, remekül teljesítünk, itt csak az a kérdés, meddig lehet bírni ilyen minimális támogatással, lesz-e összeomlás? Remélem nem!!!!!!!!!!! Ha még kitartunk és meg lesz a támogatás, akkor ebből nagyon szép dolgok sülhetnek ki. És a sportdiplomácián sem ártana javítani.
Valóban elkeserítő a helyzet. Pártállástól függetlenül mondom most, hogy egy olimpia ezért lett volna nagyszerű itthon, mert óriási vérfrissítés mehetett volna végbe, ami évtizedekig is kitartott volna.
Én éltem olyan északi országban, ahol a sportolók ha nem is hoztak valami nagy eredményeket, de olyan tiszteletben övezi őket, hogy azt csak csodálni lehet.
Teljes mértékben egyetértek!
ezvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: vfan86 » 2004. aug. 17. 12:59

Én csak azt mondom, hogy valóban, ahhoz képest, milyen minimális támogatást kap a sport, remekül teljesítünk, itt csak az a kérdés, meddig lehet bírni ilyen minimális támogatással, lesz-e összeomlás? Remélem nem!!!!!!!!!!! Ha még kitartunk és meg lesz a támogatás, akkor ebből nagyon szép dolgok sülhetnek ki. És a sportdiplomácián sem ártana javítani.
vfan86
Látogató

HozzászólásSzerző: ezvicc » 2004. aug. 17. 12:56

nemvicc írta:Nem csak edzeni kell tudni, hanem menedzselni is. Azt hiszem a magyarok a pénzszerzésben sem a világ alsó régióiban tanyáznak...
Na itt tévedsz el. Én az utánpótlásról beszélek. Annak pedig nincs reklámértéke. Viszont azokból lesznek az olimpikonok, ha lesznek...
Azonkivül az egyesületek általában nem úgy állnak fel, hogy edző+menedzser, hanem edző. A TF-en szerinted tanitanak az edzőknek sportmenedzsmentet? Nem. 1 órát se. De ha akarod, mehetsz a menedzser szakra és újabb négy év! :)
ezvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: nemvicc » 2004. aug. 17. 12:49

Nem csak edzeni kell tudni, hanem menedzselni is. Azt hiszem a magyarok a pénzszerzésben sem a világ alsó régióiban tanyáznak...
nemvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: nemvicc » 2004. aug. 17. 12:47

A szponzorizáció nem egyszerű dolog. Nem úgy működik, ahogy korábban, amikor az állam tolta oda pénzt. De külföldön is meg tudják sinálni. Tanuljunk tőlük.
Mellesleg nagyjából ugyanazok a szponzorok itthon is mint külföldön.
nemvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: aknoth » 2004. aug. 17. 12:43

Ha csak a legjobb 20-ban vagyunk az olimpián, már az is nagy eredmény. Azt hiszem ez mindig összejöhetett. Szerintem még sportnemzetnek számítunk, nagy hagyományokkal és még eredményes jelennel. De egyre nagyobb a konkurrencia és közel a visszaesés az általánosan rossz hazai feltételek miatt.
Tegnap láttam Nagy Tímeáról este egy tavalyi portréfilmet. Nagyon jól látszott, hogy mennyi szervezés, lemondás, családi összefogás kell ahhoz, hogy egyáltalán elmehessen edzeni. Na most ezt jobb helyeken, ahol több a pénz, nagyobb a jólét, biztosan másképp is meg tudják oldani.
Más. Nemcsak az előző rendszer, hanem egészen az újkori olimpiák alapításától eredményes és sikeres a magyar sport. Hasonló méretű országokat mondok: Belgium, Portugália. Ők pl. hol vannak, voltak? Lehet, hogy a focijuk jobb, de nem cserélnék az eredményeikkel.
aknoth
Látogató

HozzászólásSzerző: ezvicc » 2004. aug. 17. 12:38

nemvicc írta:De. Értettem. :)
Egyébként pontról pontra végig lehet menni ezvicc felsorolásán, csak nem tudom van-e értelme.
A keserűség beszél belőle.
A saját sportágam keserűsége beszél belőlem. A többi sportág képviselője nincs itt, de ismerem egy párnak a véleményét.
ezvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: ezvicc » 2004. aug. 17. 12:37

nemvicc írta:Ennyire azért nem egyszerű a dolog.
Először is, ha a "kapitalizmus" sportellenes lenne, akkor az USA, Francia-, Olaszország, Nagy Britannia sem lenne előttünk az összesített éremtáblázatban.
Változtatni kell. Szponzorok kellenek az állami támogatás helyett. Szeretünk sírni, és a múlton rágódni mert az könnyű.
Most még lehet szponzorokat találni, mert még van eredmény, ha majd akkor keresünk, mikor már nem lesz, késő lesz.
Nem a sport a kapitalizmusellenes. Ezt nem mondtam. A gyerekeket kell felkésziteni valami eszement módon az életre. Karrierista szülők dögivel. Különórák tonnaszám.
Szponzor nincs. Ezt ne hidd el, csak az élvonalnak. Addig viszont el is kell jutni! És mikor lesz valaki szponzorálható? Amikor már megnyert egy nagy világversenyt. Addig a kutyát nem érdekli. Addig az nem szponzoráció, hanem szimpátia.
ezvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: nemvicc » 2004. aug. 17. 12:37

De. Értettem. :)
Egyébként pontról pontra végig lehet menni ezvicc felsorolásán, csak nem tudom van-e értelme.
A keserűség beszél belőle.
nemvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: Barca4Ever » 2004. aug. 17. 12:26

nemvicc írta:Továbbá....
Nem is biztos, hogy mi rosszabbak vagyunk. Feljöttek az afrikaiak, de főleg az ázsiaiak. Mindenkitől vettek el érmeket, nem csak tőlünk.
El kell fogadni, hogy vannak jobb szériák, rosszabbak.
Nem minden olimpián voltunk a legjobb 10 között.
Elfelejtünk örülni, megbecsülni kisebb dolgokat.....(nem csak az aranyérem az, ami becsülendő)

De temetni csak akkor kell, ha meghalt valaki....... ott van pl. a magyar foci, arra én is szívesen dobok 1-2 lapát földet.
Ezt próbáltam én is hangsúlyozni. Akkor ezexerint nem jött le érthetően :(.
Barca4Ever
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: nemvicc » 2004. aug. 17. 12:22

Továbbá....
Nem is biztos, hogy mi rosszabbak vagyunk. Feljöttek az afrikaiak, de főleg az ázsiaiak. Mindenkitől vettek el érmeket, nem csak tőlünk.
El kell fogadni, hogy vannak jobb szériák, rosszabbak.
Nem minden olimpián voltunk a legjobb 10 között.
Elfelejtünk örülni, megbecsülni kisebb dolgokat.....(nem csak az aranyérem az, ami becsülendő)

De temetni csak akkor kell, ha meghalt valaki....... ott van pl. a magyar foci, arra én is szívesen dobok 1-2 lapát földet.
nemvicc
Újonc

ElőzőKövetkező

Vissza: Athén 2004