Tényleg sportnemzet a magyar?

Moderátor: dehogyis

HozzászólásSzerző: nemvicc » 2004. aug. 17. 12:18

Ennyire azért nem egyszerű a dolog.
Először is, ha a "kapitalizmus" sportellenes lenne, akkor az USA, Francia-, Olaszország, Nagy Britannia sem lenne előttünk az összesített éremtáblázatban.
Változtatni kell. Szponzorok kellenek az állami támogatás helyett. Szeretünk sírni, és a múlton rágódni mert az könnyű.
Most még lehet szponzorokat találni, mert még van eredmény, ha majd akkor keresünk, mikor már nem lesz, késő lesz.
nemvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: Barca4Ever » 2004. aug. 17. 12:07

Hallod, hogy mennyire igazad van! Most mondták be a rádióban, hogy egy 8-10 éves gyerekek körében (ha jól hallottam) végzett felmérés szerint nem az a fontos, hogy az ember legyen becsületes, stb, hanem hogy legyenek befolyásos haverjai, jó kapcsolatai...
És tudod ki volt a példaképük??? Na kettőt találhatsz!
De segítek:
KULCSÁR ATTILA!
Ez az, ami vicc.............
Barca4Ever
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: ezvicc » 2004. aug. 17. 11:51

Barca4Ever írta:Ne akarj elkeseríteni, én hiszek a magyar sportban! :) És most nézem Imre Gézát, őt legalább mutatja a zseniális mtv!
Az ökölvívásunk egyébként szinte sosem volt annyira meghatározó, persze volt egy Papp Lacink, volt egy Kokónk, de ha belegondolsz, azért sosem voltunk nóannyira jók, mint a kubaiak.
A vívással kapcsolatban sajnos tényleg igazad van :(.
Az úszóink jók lesznek, majd meglátod! :) Egyelőre nincs akkora extraklasszisunk, mint Egér vagy Darnyi, de én nem temetném őket.
Na megyek, majd még benézek!
Én sajnos 12 éve foglalkozok utánpótlással és már a gyerekek se a régiek. A szülők már egészen fiatal korban elkezdik a kapitalizmusra felkésziteni őket és ebbe nem fér bele a sport. Ha tudnád hány tehetséget vesztettem el különórák és divatos időtöltések miatt :(
ezvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: Barca4Ever » 2004. aug. 17. 11:40

Ne akarj elkeseríteni, én hiszek a magyar sportban! :) És most nézem Imre Gézát, őt legalább mutatja a zseniális mtv!
Az ökölvívásunk egyébként szinte sosem volt annyira meghatározó, persze volt egy Papp Lacink, volt egy Kokónk, de ha belegondolsz, azért sosem voltunk nóannyira jók, mint a kubaiak.
A vívással kapcsolatban sajnos tényleg igazad van :(.
Az úszóink jók lesznek, majd meglátod! :) Egyelőre nincs akkora extraklasszisunk, mint Egér vagy Darnyi, de én nem temetném őket.
Na megyek, majd még benézek!
Barca4Ever
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: ezvicc » 2004. aug. 17. 11:32

ezvicc írta:Az előző rendszeren konkrétan a szocializmust értettem.
Kérdések:
1. Hova lett a cselgáncs?
2. Hova lett a sportlövészet?
3. Hova lett a torna?
4. Kicsit öregnek tünnek a vivók, hol az utánpótlás?
5. Valahogy az úszók sem túl izmosak mostanában. Teljes generációváltás? Miért nem folyamatos, ha vannak tehetségek?
6. Ha a kajak-kenu hozza az érmeink 70 százalékát akkor semmi baj a magyar sportban?
A cselgáncsozóknál konkrétan tudom, hogy egyetlen sportállást se tudtak kiosztani. Autószerelésből megél az ember, cselgáncsból nem...
és kihagytam az ökölvivókat is. Hol vannak?
ezvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: ezvicc » 2004. aug. 17. 11:30

Barca4Ever írta:Azt nem mondtam, hogy tudjuk növelni a szintet, de hogy beleszürkülni nem founk, az tuti! Most pl. simán ugyanannyi, vagy több érmünk lesz, mint Sydneyben. Vagyis akkor legalább tartjuk azt a bizonyos szintet, nem? Az általam már oly sokat emlegetett sportágakban (vívás, vízilabda, úszás, kajak-kenu stb. mittudomén,még van 1 pár) azért folyamatosan a legjobbak között vagyunk!
És ha belegondolsz, hogy mennyivel kevesebb lóvéból készülhet fel egy magyar sportoló, mint egy amerikai, brit vagy akár holland, akkor ez a jelenlegi szint abszolút jó! Milyen eredméyneink lennének, ha még pénzünk is lenne és profi módon támogatnánk az utánpótlást & menedzselnénk a sporolóinkat???
Az előző rendszeren konkrétan a szocializmust értettem.
Kérdések:
1. Hova lett a cselgáncs?
2. Hova lett a sportlövészet?
3. Hova lett a torna?
4. Kicsit öregnek tünnek a vivók, hol az utánpótlás?
5. Valahogy az úszók sem túl izmosak mostanában. Teljes generációváltás? Miért nem folyamatos, ha vannak tehetségek?
6. Ha a kajak-kenu hozza az érmeink 70 százalékát akkor semmi baj a magyar sportban?
A cselgáncsozóknál konkrétan tudom, hogy egyetlen sportállást se tudtak kiosztani. Autószerelésből megél az ember, cselgáncsból nem...
ezvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: Barca4Ever » 2004. aug. 17. 11:19

ezvicc írta:és még 1 dolog. Menj be a Testnevelési Egyetem főépületébe. Ott kint vannak az olimpiai érmesek nagy táblákon. Kicsit mindig kisebb az a tábla...
Azt nem mondtam, hogy tudjuk növelni a szintet, de hogy beleszürkülni nem founk, az tuti! Most pl. simán ugyanannyi, vagy több érmünk lesz, mint Sydneyben. Vagyis akkor legalább tartjuk azt a bizonyos szintet, nem? Az általam már oly sokat emlegetett sportágakban (vívás, vízilabda, úszás, kajak-kenu stb. mittudomén,még van 1 pár) azért folyamatosan a legjobbak között vagyunk!
És ha belegondolsz, hogy mennyivel kevesebb lóvéból készülhet fel egy magyar sportoló, mint egy amerikai, brit vagy akár holland, akkor ez a jelenlegi szint abszolút jó! Milyen eredméyneink lennének, ha még pénzünk is lenne és profi módon támogatnánk az utánpótlást & menedzselnénk a sporolóinkat???
Barca4Ever
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: Barca4Ever » 2004. aug. 17. 11:12

ezvicc írta:Hát én nem tudom te benne vagy -e a sport sűrűjébe, de én igen. Utánpótlás sok sportágban=0!
Létesitmény=0. Azért kérdezd meg az olimpia után az egyes sportágak képviselőit, hogy milyen felkészülésben lehet részük! :)
De pont arról beszéltem, hogy annyira sok a tehetség, hogy még létesítmény nélkül is kirák lennénk! Persze nem vagyok benne annyira, ezért jobbára csak azt tudom-hallom, amit így sportoló haverok, rokonok mondanak, de az ő sportágaikban VAN utánpótlás. Hogy mik ezek? Kézi, kajak-kenu, dzsúdó, vízipóló, foci, stb...
Mondjuk én is furcsálltam, hogy ilyeneket nyilatkoztak, de hát biztos nem ok nélkül tették! Egyébkémt ez a felkészülés FINANCIÁLIS részére vonatkozott, nem annyira az infrastrukturálisra.
Ya és nem válaszoltál arra, hogy előző rsz. címén mit értettél? ;)
Barca4Ever
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: ezvicc » 2004. aug. 17. 11:10

Barca4Ever írta:A sportolók mindenhol azt nyilatkozták, hogy ilyen jó körülmények között még sohase készülhettek olimpiára. Nézzétek meg a vívóinkat! Milyen eszméletlen jól fel vannak készítve??? Szerintem a sportnemzet kitétel találó, ilyen kicsi ország ritkán szokott ilyen parádésan szerepelni! Most itt pl. az olimpiai örökrangsorban elfoglalt első 10-beli helyünkre gondolok, vagy egyes sportágakra lebontva pl. a vívás vagy vízilabda (de akár a foci is...) örökranglistáját megnézitek, majd'mindegyiken mi VEZETÜNK, egy 93 ezer négyzetkilóméteres ország, megelőzve GBr-t, USA-t, SZU-t (Rus-t), a franciákat stb...
ezvicc! Ha 'előző rendszer' alatt az 'átkos'-nak nevezett időszakra gondoltál, akkor egyetértünk! De annyira sok a tehetség, hogy nem fogunk beleszürkülni! Meglátjátok még, nyerünk itt is vagy 8 aranyat! Kajak-kenuban MESSZE a világ legjobbjai vagyunk, és ha pesszimista vagyok, akkor is szerzünk 3-4 aranyat, most ez a Gyurta Dani is iszonyatosan nagyot úszott (innen is grat neki - 15 éves a srác!!!), női kéziseinkben és a férfi vízilabda-csapatban is benne van az arany, és akkor még nem is beszéltem a vívócsapatainkról!!! :)
Hajrá magyarok!!!
és még 1 dolog. Menj be a Testnevelési Egyetem főépületébe. Ott kint vannak az olimpiai érmesek nagy táblákon. Kicsit mindig kisebb az a tábla...
ezvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: ezvicc » 2004. aug. 17. 11:07

Barca4Ever írta:A sportolók mindenhol azt nyilatkozták, hogy ilyen jó körülmények között még sohase készülhettek olimpiára. Nézzétek meg a vívóinkat! Milyen eszméletlen jól fel vannak készítve??? Szerintem a sportnemzet kitétel találó, ilyen kicsi ország ritkán szokott ilyen parádésan szerepelni! Most itt pl. az olimpiai örökrangsorban elfoglalt első 10-beli helyünkre gondolok, vagy egyes sportágakra lebontva pl. a vívás vagy vízilabda (de akár a foci is...) örökranglistáját megnézitek, majd'mindegyiken mi VEZETÜNK, egy 93 ezer négyzetkilóméteres ország, megelőzve GBr-t, USA-t, SZU-t (Rus-t), a franciákat stb...
ezvicc! Ha 'előző rendszer' alatt az 'átkos'-nak nevezett időszakra gondoltál, akkor egyetértünk! De annyira sok a tehetség, hogy nem fogunk beleszürkülni! Meglátjátok még, nyerünk itt is vagy 8 aranyat! Kajak-kenuban MESSZE a világ legjobbjai vagyunk, és ha pesszimista vagyok, akkor is szerzünk 3-4 aranyat, most ez a Gyurta Dani is iszonyatosan nagyot úszott (innen is grat neki - 15 éves a srác!!!), női kéziseinkben és a férfi vízilabda-csapatban is benne van az arany, és akkor még nem is beszéltem a vívócsapatainkról!!! :)
Hajrá magyarok!!!
Ja és a sport össze volt fogva már általános iskolától az előző rendszerben. Jártak edzőtáborba a gyerekek, vitték őket külföldre, kaptak szerelést és minőségi sporteszközöket. Most semmi nincs.
ezvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: ezvicc » 2004. aug. 17. 11:06

Hajrá magyarok!!!
Hát én nem tudom te benne vagy -e a sport sűrűjébe, de én igen. Utánpótlás sok sportágban=0!
Létesitmény=0. Azért kérdezd meg az olimpia után az egyes sportágak képviselőit, hogy milyen felkészülésben lehet részük! :)
ezvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: Barca4Ever » 2004. aug. 17. 10:50

A sportolók mindenhol azt nyilatkozták, hogy ilyen jó körülmények között még sohase készülhettek olimpiára. Nézzétek meg a vívóinkat! Milyen eszméletlen jól fel vannak készítve??? Szerintem a sportnemzet kitétel találó, ilyen kicsi ország ritkán szokott ilyen parádésan szerepelni! Most itt pl. az olimpiai örökrangsorban elfoglalt első 10-beli helyünkre gondolok, vagy egyes sportágakra lebontva pl. a vívás vagy vízilabda (de akár a foci is...) örökranglistáját megnézitek, majd'mindegyiken mi VEZETÜNK, egy 93 ezer négyzetkilóméteres ország, megelőzve GBr-t, USA-t, SZU-t (Rus-t), a franciákat stb...
Hajrá magyarok!!!
Barca4Ever
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: ezvicc » 2004. aug. 17. 10:36

Nem sportnemzet. Csak szeretjük a sportot, mert az előző rendszer sportszervezettsége még mindig kihat a mostanira és eddig voltak eredmények. Lassan bele fogunk szürkülni a futottak még kategóriába.
ezvicc
Újonc

HozzászólásSzerző: aknoth » 2004. aug. 17. 9:12

Ahhoz képest, hogy milyen mostohák a körülmények, még most is nagyot teljesítünk. Sok, nálunk sokkal nagyobb és gazdagabb országot simán lepipálunk. De az biztos, hogy ha nem javulnak a sportolási lehetőségek minden szinten, eljöhet egy soha nem látott visszaesés.
aknoth
Látogató

HozzászólásSzerző: krusi12 » 2004. aug. 17. 8:23

Regen bizony sportnemzet voltunk, de mara ez mar sajna elhalvanyult.Nincsenek gyereeke edzok es letesitmenyfeltetelek.Sokkal tobbet kellene aldozni a sportra, es az egeszet alulrol, azaz a gyerekek felol kellene megkozeliteni.Es sajnos az edzok sincsenek tulfizetve...Ez bizony egy igen sulyos es osszetett problema!
krusi12
Látogató

HozzászólásSzerző: beboe » 2004. aug. 16. 23:22

Általános vélemény az, hogy igen, vagyis hogy azok vagyunk, de érdemes elgondolkozni azért rajta. Ahol már saint kitts és nevisnek is lehet olimpiai aranya? no meg a támogatás hiánya is érdekes szempont, ha egyáltalán létezik ez a jelenség, szerintem igen. várom véleményeiteket!
beboe
Látogató

Előző

Vissza: Athén 2004