Minden az olimpiáról

Moderátor: dehogyis

HozzászólásSzerző: SportLady » 2004. szept. 10. 20:56

Barca4Ever írta:A sydney-i dal (legalábbis a megnyitón elhangzott):

Vanessa Amorosi: Absolutely Everybody

Na csak ezt a akartam, nehogy má' rosszul maradjon meg bárkiben is! :)
Barca:
Amire Te gondolsz, azt a számot én is ismerem!Én egy lassabra gondoltam, amit kerestem(és megtaláltam).Azt is játszották az olimpián.Na mindegy, azen nem fogunk összeveszni:-)
Remélem Hierro is arra a számra gondolt, amire én:-)
SportLady
Újonc

HozzászólásSzerző: Barca4Ever » 2004. szept. 10. 12:21

SportLady írta:Hierro!
Írtad, hogy Te is kiváncsi lennél a Sidney-i szám címére!Nagy nehezen megtaláltam!
Tina Arena: The flame
A sydney-i dal (legalábbis a megnyitón elhangzott):

Vanessa Amorosi: Absolutely Everybody

Na csak ezt a akartam, nehogy má' rosszul maradjon meg bárkiben is! :)
Barca4Ever
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: micki » 2004. szept. 10. 11:59

mindenkinek,akinek az athéni dal teccik,nálam megvan,MSNen vagy Emailban át tudom küldeni.Szasztok
micki
Látogató

HozzászólásSzerző: Hierro » 2004. szept. 10. 10:50

SportLady írta:Hierro!
Írtad, hogy Te is kiváncsi lennél a Sidney-i szám címére!Nagy nehezen megtaláltam!
Köszi!
Hierro
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: svedmagyarII » 2004. szept. 8. 7:45

Ha valaki még nem tudta, avagy "Mindent az olimpiáról":

"Olimpiai bajnok pusztinai lány
Újabb külhoni magyar sportcsillag

Rosu Monica személyében moldvai csángó, pontosabban pusztinai csángó-magyar olimpiai bajnokot tisztelhetünk. A román névvel szereplõ, kétszeres athéni tornász olimpiai bajnok szülei
mindketten pusztinaiak.

Fekete /Rosu/ Mátyás és László Geta pusztinai csángó magyarok kislánya, Rosu Monica név alatt versenyezve két aranyérmet nyert az athéni olimpia tornászversenyén. Sajtószolgálatunk
értesülései szerint a Bákóba költözött szülõk korán, alig négy éves korában tornára adták kislányukat, akit „állandóan a fákról kellett összeszedni”.

Mónika még kislányként elkerült a román nõi tornasport dévai központjába, ahol egyáltalán nem volt alkalma anyanyelvét használni, ezért magyarul gyengén beszél. Athénban a román nõi
tornászcsapattal és egyéniben, az ugrásban lett olimpiai bajnok.

A Tázló mentén fekvõ Pusztina egyike azon csángó falvaknak, amelyet a Madéfalvi veszedelem nyomán Csíkból menekülõ székelyek alapítottak. Lakossága színmagyar. A közösség tagjai
magyarul beszélnek egymással. Pusztina volt az elsõ moldvai település, amely MVSZ Kossuth-emlékzászlót kért, amelyet Kallós Zoltán néprajzkutató, a Corvin lánc kitüntetettje, MVSZ küldött
adott át.

A Magyarok Világszövetsége Fekete /Rosu/ Monikának is felajánlja a Külhoni Magyar Sportcsillag kitüntetést, amelyet korábban Szabó Katalin, zágoni születésû székely-magyar tornászlány
is átvett, aki a Los Angeles-i olimpián négy aranyérmet nyert.

Az MVSZ sajtószolgálata folytatja a külhoni magyar sportcsillagok felkutatását, és minden idevágó értesülést köszönettel fogad.

Budapest, 2004. szeptember 7. MVSZ
Sajtószolgálat"
svedmagyarII
Látogató

HozzászólásSzerző: SenkiAlfonz » 2004. szept. 7. 16:01

Apropó para(o)limpikonok A csonka keze (ujjhiámny) miatt paraolimpikon úszólány Pásztory Dóri gyönyörű nő!
SenkiAlfonz
Látogató

HozzászólásSzerző: SportLady » 2004. szept. 7. 5:21

Hierro írta:SportLady!
Arra én is kíváncsi lennék, nagyszerű dal!
Hierro!
SportLady
Újonc

HozzászólásSzerző: FotexAm » 2004. szept. 6. 22:37

Olimpia újra....szerzõ: sanya122

aug.26 • aug.27 • aug.28

www.fotexfanclub.hu
FotexAm
Újonc

HozzászólásSzerző: Gobarka » 2004. szept. 1. 10:10

Szerintem ők is megérdemlik, hogy megismerjük őket!
Itt található Magyarország Paralimpiai Csapata
http://www.hparalimpia.hu/athen_2004/index.html
Gobarka
Látogató

HozzászólásSzerző: Skipper » 2004. aug. 31. 8:53

Így van Alfonz!!!
csak sajnos a wadallatokat nem 6ja meg, de akkor is:

10 ARANY
5 EZÜST
4 BRONZ

HAJRÁ MAGYAROK!!!
Skipper
Újonc

HozzászólásSzerző: SenkiAlfonz » 2004. aug. 31. 8:51

Az olimpia szereplésünk összességében remek 10 arayny 5 ezüst 4 bronz, ami remek, és a WADA aljassága miattai 8 maradék sem rossz
Akik csalódást okoztak, Bátorfi-Tóth, a boxolók egy rérsze, néhábny lövö (SIdi) és Bodrogi, illetve volt három ötödik helyünk (2 vívó csapat és női kézilabda csapat) akimk többet teljesíthettek volna
BRAVÓ FIÚK? LÁNYOK
SenkiAlfonz
Látogató

HozzászólásSzerző: gozoli » 2004. aug. 30. 17:49

vike2004 írta:Az összes szabályosan versenyző olimpikonunknak szeretném megköszönni ezt a két hetet! És kellemes pihenést, és a későbbiekben is nagyon sok sikert kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Egy érdekes statisztika:
Magyarország 8 aranyéremmel a 13. helyet szerezte meg az összesített éremtáblán. Ha azonban az aranyérmek számát a lakosság számához viszonyítjuk, már dobogósok vagyunk. Magyarországon 1,288 millió lakosra jut 1 aranyérem, ami lenyűgöző arány. A jóval erősebb gazdasági potenciállal és sportinfrastruktúrával rendelkező európai "nagyok" (Németország, Franciaország, Olaszország, Nagy-Britannia) hasonló mutatói mind 5 millió fő / aranyérem fölött találhatók.
A dobogósok a következők:

1. Ausztrália - 1,028 millió fő / aranyérem
2. Kuba - 1,202
3. Magyarország - 1,288
gozoli
Újonc

HozzászólásSzerző: vike2004 » 2004. aug. 30. 17:40

Az összes szabályosan versenyző olimpikonunknak szeretném megköszönni ezt a két hetet! És kellemes pihenést, és a későbbiekben is nagyon sok sikert kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vike2004
Újonc

HozzászólásSzerző: Hierro » 2004. aug. 30. 12:12

Kajak-kenusainkról csak dicsérettel lehet lehet szólni, ismét ők voltak a húzósportág, le a kalappal! Ugyan nem ismételték meg a sydneyi produkciót, de ne legyünk telhetetlenek, ez így is nagyszerű eredmény!
Vívásban bár voltak kellemetlen meglepetések, de az összkép itt is pozitív, jobban szerepeltek, mint Sydneyben.
Birkózásban, sportlövészetben, öttusában voltak, akik várakozáson alul szerepeltek, de ezeket feledtette egy-egy csodálatos győzelem!
A két labdajátékban felemás a kép, a lányok nem a várt eredményt hozták, a fiúkra viszont büszkék lehetünk: a pólósok meg tudtak felelni a magas elvárásnak, elviselték az esélyesség terét, a kézisek pedig, ha hiányzik is a hab a tortáról(az érem), de így is nagy bravúrt vittek véghez!
Még inkább külön kell választani a fiúk és a lányok értékelését súlyemelésben: a férfiaknál produkált két pozitív minta sötét folt a magyar sport becsületén, a lányoknak viszont jár a gratuláció az éremért és a helyezésekért.
Na és az atlétika.... a két legsikeresebb versenyzőnkkel méltatlanul elbántak, már rég nem a sportról szól, amit velük művelnek! Azonban még így is van egy vitathatatlan érmünk, és összességében itt is előreléptek Sydneyhez képest.
Bár úszásban hosszú idő óta először nincs arany, összességében az ő szereplésük is jónak mondató, hiszen ezúttal két érmet sikerült szerezni és pontokban is felülmúlták Sydneyt, és végre nem egyetlen versenyző viszi a hátán a csapatot.
Evezésben ugyan reális lett volna egy jobb eredmény is, de így sem kell szégyenkezni.
Tornában ezúttal nem voltak nagy esélyeink, de a tisztes helytállás sikerült.
Teniszben, tornában, triatlonban, műugrásban, vitorlázásban, szörfben nem voltak különösebb reményeink, nem is történt meglepés.
Ökölvívásban és cselgáncsban lehetett volna jobb, bár egy ilyen szereplés is benne volt a pakliban.
Asztaliteniszben a Bátorfi-Tóth kettős, kerékpárban Bodrogi révén többre számítottam.
Hierro
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: FotexAm » 2004. aug. 30. 12:06

Sziasztok!
A mai nap felkerűlt az oldalunkra www.fotexfanclub.hu a szombat,vasárnapi athéni beszámolók illetve képek.Valamint az Olimpia legszebb gólja videó.
Üdv
FKFC
FotexAm
Újonc

HozzászólásSzerző: Hierro » 2004. aug. 30. 11:55

SportLady!
Arra én is kíváncsi lennék, nagyszerű dal!
Hierro
Fórumlakó

HozzászólásSzerző: cskaresz87 » 2004. aug. 30. 10:13

Nem kötekedés, nem is okoskodás...csak egy kérdés:Mi marad meg külföldön a magyarokról az olimpia után? A szurkolók vagy a doppinggyanúk?
cskaresz87
Látogató

HozzászólásSzerző: vfan86 » 2004. aug. 29. 21:58

tigyor írta:Tíz aranyról írtok, gyerekek. Sztem 11 az! És ez a 11. olyan, amit se NOB, se WADA, se senki el nem vehet - a helyszíneken jelenlévő SZURKOLÓKÉ!! Köszönjük itthonról a drukkolást és a sikerekben való elévülhetetlen közreműködést. Szép volt, lányok és fiúk!
abszolút igazad van, a legjobb szurkolóktábora volt a magyaroknak!
vfan86
Látogató

Következő

Vissza: Athén 2004